0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


70/- SzylingówScottich Ale 70/-
Ekstrakt: 9 Blg, alkohol: 3,2%

Szkockie 70/- Szylingów to nowy, nieznany dotąd styl na polskim rynku. Brawa za odwagę, bo styl warty zaistnienia. To piwo lekkie o niskiej zawartości alkoholu. Słodowe, nisko chmielone, często z wyczuwalnym aromatem wędzonego słodu. Powinno być nie lada gratką dla wszystkich, których znudziły jasne lagery i szukają nowych smaków.

Wygląd: Kolor miedziany, klarowne. Piana biała, wątła i szybko opada, pomimo agresywnego nalewania.
Aromat: w zapachu dominują nuty palone (kawa zbożowa) poparte lekką wędzonką i karmelem. Aromat chmielu ledwo wyczuwalny. Diacetyl na dość wysokim poziomie. Nieco przeszkadza, ale też miło podkreśla słodowy charakter piwa.
Wysycenie: niskie do średniego, właściwe dla stylu.
Smak: piwo jest bardzo lekkie, delikatnie słodowe, z delikatną, krótką goryczką.
Wrażenie ogólne: Udane, wielowymiarowe piwo, z każdym łykiem zaskakujące czymś nowym. Umiarkowane wysycenie i niska zawartość alkoholu sprawiają, że Szkocka 70-tka może być doskonałym piwem sesyjnym, szczególnie na upalne letnie dni. Gdybym miał się do czegoś doczepić, to życzyłbym sobie więcej słodowości, a mniej wędzonki. No i może nieco mniej diacetylu.


Pierwsza Pomoc – Jasny Lager
Ekstrakt: 10,5 Blg, alkohol: 4,2%

Pierwsza Pomoc to piwo, które w zamyśle ma uzupełnić rynek jasnych lagerów o piwo lekkie, o niższej zawartości alkoholu. Zobaczmy jak to piwo wypada na tle innych polskich lagerów.

Wygląd: Piwo jest klarowne, koloru złotego. Piana biała, drobnoziarnista, nietrwała. Szkoda.
Aromat: słodowo-chmielowy, z przewagą słodowości. Do bólu standardowy, jak we wszystkich euro-lagerach.
Wysycenie: średnie do wysokiego. Bardzo cieszy, że nie atakuje nadmiarem gazu. Plus dla Pinty.
Smak: delikatnie słodowy, lekko kwaskowaty, z konkretną goryczkową końcówką. Piwo jest lekkie, nieco wodniste i takie ma w zasadzie być. Moim zdaniem mogłoby być bardziej słodowe, a mniej kwaskowate.
Wrażenie ogólne: Przyjemne lekkie piwo, które jednak można jeszcze poprawić. Tak czy inaczej ma szanse znaleźć swoich zwolenników. Na plus na pewno goryczka i piękny złoty kolor. Na minus piana (a raczej jej brak), mało aromatów chmielowych oraz zbyt duża kwaskowatość.