Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Catfish Sumeček, Kocour, Czechy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kocour Catfish SumečekAmerican Pale Ale
Ekstrakt: 11 Blg, alkohol: 4,2%

Z produktami z czeskiego Varnsdorfu spotkałem się już wcześniej i zawsze były to spotkania przyjemne. Browar Kocour słynie z odważnych eksperymentów. Warzy piwa niszowe, mało znane w naszym zakątku świata. Myślę, że każdy, kto sięgnie po piwo z tego browaru, nie zawiedzie się na pewno. Czy nie zawiodę się także i ja w dniu dzisiejszym?

Wygląd: Kolor busztynowy, opalizujący. Piana beżowa, początkowo średnio-obfita. Szybko redukuje się do korzuszka, ale pozostaje do końca.
Aromat: cytrusy, żywica i … toffi. Aromat maślany dobrze wyczuwalny. Nie pasuje do tego stylu i powinien być uznany za wadę, ale nie przeszkadza też aż tak bardzo.
Wysycenie: średnie, właściwe.
Smak: stosunkowo pełny, umiarkowanie słodowy. Goryczka w końcówce przyjemna, silna, pozostająca przez jakiś czas na języku. Aromaty chmielowe typowe dla amerykańskich ale – cytrusy, żywice i ananas.
Wrażenie ogólne: Udane piwo w amerykańskim stylu. Lekkie, ale nie wodniste. Wyraziste, bogate w aromaty chmielowe, z konkretną goryczkową końcówką. Wadą jest na pewno zapach maślany, który wprawdzie mocno nie przeszkadza, ale też nijak ma się do tego stylu. Chętnie bym sięgał po to piwo częściej, gdyby nie cena. Za 9zł oczekiwałbym trunku jeśli nie wybitnego, to przynajmniej bez wad.

Ocena: 7/10

2 Comments

  1. Ciekawe – piłem to piwo z kija w Pradze i nie dosć że wyglądało zupełnie inaczej (jaśniejszy kolor, ale to może kwestia oświetlenia), to smak też nie do końca pasował do opisu, bo ani nut maślanych, ani toffi w nim nie pamiętam.

    • Kolor to na pewno kwestia oświetlenia. Zdjęcie nieszczególnie mi się udało. A różnica w smaku może wynikać z różnic pomiędzy poszczególnymi warkami. Taki już urok małych browarów, że raz piwo wyjdzie lepsze, a raz gorsze. Ogólnie mam do Kocoura pozytywne nastawienie, chociażby za odwagę warzenia tak szerokiej gamy styli piwnych. Na pewno co jakiś czas będę sprawdzał co tam u nich słychać.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑