Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Kubik, Kocour – Pivovar Varnsdorf

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kubik, Kocour – Pivovar VarnsdorfAmerican IPA
Ekstrakt nieznany, alkohol 5,7%

Etykieta informuje, że Kubik to piwo w stylu IPA – młodszy brat piwa Quarterback. Tym razem Kocour pozostaje nieco tajemniczy i nie informuje ani o ekstrakcie, ani o rodzajach użytego chmielu. Trochę szkoda, bo szczegółową informacją wyróżniali się dotąd na rynku.

Wygląd: Kolor jasno-bursztynowy, nieco przybrudzony, opalizujący. Piana biała, drobnopęcherzykowa, niska i szybko redukuje się do korzuszka.
Aromat: W pierwszej kolejności narzuca się typowy aromat „ejlowy” – kwiatowo-owocowy. Aromaty cytrusowe (tutaj głównie ananas), typowe dla chmieli amerykańskich są tak nikłe, że przez moment pomyślałem, że to piwo w stylu English IPA. Po chwili do głosu dochodzi także karmel oraz aromaty żywiczne.
Wysycenie: umiarkowane, moim zdaniem bardzo dobrze dobrane do stylu.
Smak: piwo jest stosunkowo pełne, o melanoidowej słodowości. Goryczka silna, jałowcowa, długo pozostająca na języku, a jednocześnie bardzo dobrze skomponowana. To właśnie ona stanowi o charakterze tego piwa.
Odczucie w ustach: początkowo gładkie, przyjemne, po przełknięciu atakuje .
Wrażenie ogólne: To jest zdecydowanie mój ulubiony styl piwny i jednocześnie bardzo udany jego przedstawiciel. Piwo ma wszystko, czego oczekuję od American IPA – piękny kwiatowo-cytrusowy aromat, słodową pełnię i potężną goryczkową końcówkę. Nie jest zbyt złożone, ale jest się czym delektować. I przede wszystkim po wypiciu jednego ma się ochotę na kolejne, i kolejne, i kolejne, i kolejne …
Ocena: 7.5/10

1 Comment

  1. Zgadzam się, że piwo jest warte niejednego grzechu.
    Jednak ocena trochę mnie zdziwiła, bo po lekturze spodziewałem się wyższej.

    Pozdrawiam
    http://smakpiwa.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑