Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Wrocławskie, Browar Lwówek, Polska

5.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

WrocławskiePils
Ekstrakt 10Blg, alkohol 4,2%
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.

Browar Lwówek nowy rok rozpoczął od dwóch dość odważnych choć słabo promowanych nowości. Odważnych, bo w napływie piw aromatyzowanych, udało mu się uwarzyć dwa piwa o smaku piwa – belgijskie ale oraz Wrocławskie. To drugie biorę dzisiaj na tapetę, a raczej do kufla. Na Belga muszę jeszcze zapolować, bo zapasy szybko się wyczerpały w moim ulubionym sklepie z piwem.

Wrocławskie to lekki pils o ekstrakcie 10 Blg i zawartości alkoholu 4,2%. Ktoś powie „sikacz”, ale to piwo idealnie wypełnia lukę rynkową, w której brakowało piwa lekkiego, orzeźwiającego, wybitnie sesyjnego, po które śmiało można sięgnąć w największe upały bez obawy, że powali nas na piasek plaży.

Wygląd: Złote, klarowne. Piana biała, grubo-pęcherzykowa, wątła, szybko redukuje się korzuszka. Ten jednak utrzymuje się dość długo.
Aromat: chmielowy z nutą metaliczną, typową dla lwóweckiego browaru.
Wysycenie: średnio-wysokie, przyjemne.
Smak: bardzo dobrze zrównoważony – słodowo-kwaskowaty z dość silną goryczkową końcówką. Goryczka nieco zalegająca.
Odczucie w ustach: zadziwiająco pełne jak na desitkę. Wysycenie i goryczka wywołują odczucie orzeźwienia. Przyjemne.
Wrażenie ogólne: Bardzo udana dziesiątka, której tak bardzo na naszym rynku brakuje. Chmielowa, goryczkowa i … wyjątkowo pełna. Jeśli się przyjmie i utrzyma się na rynku, chętnie będę po nie sięgać w ciepłe dni. Jedyne do czego się można doczepić to metaliczność i kiepska piana. Znam takich, którzy metaliczność sobie nawet cenią. Dla mnie to wada. Do przełknięcia, ale wada.
Ocena: 6.5/10

5 Comments

  1. Chyba troszeczkę się zawiodłem jednak, ocena moim zdaniem nieadekwatna to rzeczywistości. Oczywiście podsumowując te piwo.

  2. W sensie, że ocena zbyt niska czy zbyt wysoka?

  3. Zdecydowanie za wysoka, to tylko i wyłącznie moje zdanie. Pozdrawiam.

    • Cóż, ciężko jest oceniać piwo całkowicie obiektywnie. Sprawdzę to piwo jeszcze raz za jakiś czas. Może w innych okolicznościach odczucia będą inne. Zobaczymy.

  4. Jarek321 (Rekiński Las)

    12/05/2012 at 22:04

    Miałem okazję spróbować tego piwa dopiero w maju 2012. Bywam w Czechach i polubiłem tamtejszy styl – desitkę czyli (lekkie lagery), którego w Polsce praktycznie brak. Uważam, że Wrocławskie jest bardzo udanym piwem – lekkie, orzeźwiające, goryczkowe, a przy tym nie wodniste no i można pić „na sportowo”. Oczywiście mogłoby być lepsze, ale najpierw pokażcie mi lepszą polską dziesiątkę. Co do piany to uwaźam że jest zupełnie ok. gęsta i trzyma się nieźle – może poprawili to od marca. przy kolejnych warkach. Wg mnie dobre 7/10 szczególnie jeśli uwzglednić kryterium ceny do jakości.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑