Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Złote Lwy, Amber, Polska

5.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

Złote Lwy – jasny lager
Ekstrakt 12,2Blg, alkohol 5,6%
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel

Pamiętam, że Złote Lwy zrobiły na mnie spore wrażenie, gdy spróbowałem ich po raz pierwszy kilka lat temu. Piwo było pełne i aromatyczne, czym niesamowicie odbiegało od znanych mi piw komercyjnych. Chciałem po nie sięgać częściej, ale cena nieco odstraszała. Niemal 5zł za lagera, to było dla mnie nie do przełknięcia. Dzisiaj to samo piwo kosztuje w markecie za 3,50zł. Pytanie czy nadal jest tak smaczne. Czy nie straciło na jakości wskutek obniżenia ceny.

Wygląd: Złote, krystaliczne. Piana biała, grubopęcherzykowa, dość szybko opada ładnie oblepiając szkło.
Aromat: chmiel w wydaniu trawiastym, zbożowy, chlebowy, słodowy.
Wysycenie: średnie, mogło by być minimalne wyższe.
Smak: lekko słodowy, ale w ogólnym odczuciu raczej kwaskowy. Goryczka na poziomie średnim, przyjemna, szlachetna, krótka. Lekko wyczuwalny alkohol.
Odczucie w ustach: półwytrawne, lekkie, orzeźwiające.
Wrażenie ogólne: Mam mieszane uczucia co do tego piwa. Z jednej strony jest to całkiem przyzwoity, lekko nachmielony lager. Sesyjny, lekki w odbiorze, nieskomplikowany. Idealny jako piwo dnia powszedniego.
Ocena: 6/10

4 Comments

  1. Niestety, ale wyroby z Ambera są wielkim rozczarowaniem. Złote Lwy były kiedyś bardzo solidnym i pewnym piwem. Dzisiaj jest jedynie namiastką dawnej formy.

    Pozdrawiam,
    http://smakpiwa.wordpress.com/

  2. Tak to lekki lager i zapewniamy, że cena w okolicy 3,5 zł. pozwala już robić go w tradycyjny sposób na dobrym poziomie 🙂 Miało to w zamyśle być niezobowiązujące, dobre jakościowo „piwo tła” nawiązujące do Gdańskich tradycji piwnych. Myślimy po czasie, że to się udało 🙂 Smacznego i dziękujemy za recenzję.

  3. Złote Lwy sprzed kilku lat, to nie to samo piwo co teraz. Są okresy, kiedy Złote Lwy smakują podobnie jak piwo z jakiejś kompani piwowarskiej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑