Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Trybunał Miodowe, Sulimar, Polska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rafał Kowalczyk na łamach miesięcznika „Agro Industry” pokusił się o pełen ranking piw miodowych dostępnych na polskim rynku. Czuję respekt, bo to niezwykle karkołomne zadanie, które trwale może się odbić na kubkach smakowych. Dość mocno zaskoczył mnie zwycięzca owego rankingu, a że nie miałem okazji go wcześniej kosztować, czym prędzej sięgnąłem po butelkę na sklepowej półce. Innych przedstawicieli rankingu degustować nie będę, chyba, że znowu najdzie mnie ochota na coś słodkiego.

Trybunał miodowe – jasny aromatyzowany lager
Ekstrakt 13,5 Blg, alkohol 5,5%
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, słód jęczmienny, słody karmelowe, chmiel, miód, drożdże.

Wygląd: Kolor miedziany, miodowy. Lekko opalizujące. Piana w kolorze złamanej bieli nietrwała, więc nie ma co się nad nią rozwodzić.
Aromat: miodowy, kwiatowy i świeżej brzeczki. Przyjemny, naturalny, nienachalny.
Wysycenie: wysokie, dodaje lekkości temu dość konkretnemu piwu.
Smak: słodki, miodowo-piwny, ale też nieco kwaskowaty, jak w piwach pszenicznych. Do tego goryczka na poziomie średnim. Kompozycja wyjątkowo przystępna jak na piwo miodowe.
Odczucie w ustach: Umiarkowanie pełne, na języku szczypiące od wysokiego wysycenia. Końcówka wytrawna, z krótką goryczką ładnie spłukującą nadmiar słodyczy.
Wrażenie ogólne: Nie mam odniesienia do innych piw miodowych dostępnych na rynku, bo sięgam po nie z częstotliwością jednej butelki na kilka miesięcy. Niemniej piwo wydaje mi się wyjątkowo udane. Przede wszystkim nie jest to ulepek. Trybunał jest dobrze zbalansowany, cechuje się naturalnym i niezbyt nachalnym aromatem, a przede wszystkim jest pijalny, czego nie można często powiedzieć o konkurencji. Na prawdę po jednej butelce ma się ochotę na kolejną. Aż dziwne, że się do tego przyznaję 😉
Ocena: 6/10

1 Comment

  1. kulakulakula

    23/05/2012 at 22:35

    Seria trybunałów wygląda na bardzo udaną – przywoita jakośc i dobra cena!
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑