0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Discovery to dość nietypowe piwo pochodzące z londyńskiego browaru Fuller’s (o którym wkrótce szerzej na blogu). Piwo o tyle nietypowe, że w stylu niezbyt typowym dla wysp brytyjskich, a do tego nachmielone chmielem amerykańskim i czeskim. Czyżby brytyjczycy okryli Amerykę?

DiscoveryBlond Ale
Ekstrakt nieznany, alkohol 4,5%
Skład: woda, słód, chmiel Liberty i Saaz, drożdże

Wygląd: Kolor jasnozłoty, klarowne. Piana biała, wątła, o grubych pęcherzykach, szybko opadająca.
Aromat: zdecydowanie chmielowy, ale niezbyt wyspiarski. Oprócz typowego zapachu trawiasto-ziemistego, pojawiają się słodkie tropikalne owoce – ananas i dojrzała pomarańcza.
Wysycenie: umiarkowane.
Smak: słodowy, biszkoptowy, owocowy i chmielowy. Lekka słodycz złamana delikatną kwaskowatością. Goryczka na poziomie średnim, krótka i przyjemna.
Odczucie w ustach: musujące, o średniej treściwości, z krótką niezbyt intensywną goryczką. W skrócie – łatwe i przyjemne.
Wrażenie ogólne: Doskonały trunek, mocno odstający od tradycyjnego wyspiarskiego piwowarstwa. Udział amerykańskiego chmielu Liberty daje się odczuć już w pierwszym momencie w postaci zapachu owoców tropikalnych. Piwo jest lekkie, bardzo aromatyczne, bez przesadnej goryczki, co sprawia, że jest ekstremalnie pijalne. Idealne na dłuższe posiedzenie. Jeśli kiedykolwiek będziesz przechadzać się po Londynie znudzony/znudzona klasycznymi bitterami, wdepnij do jednego z wielu pubów oznaczonych logiem Fuller’s i zamów pintę Discovery. Na pewno nie będziesz żałować.
Ocena: 7/10