Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Koziołek Miłosławek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Miłosław Koźlak

Miłosław koźlak – koźlak

Ekstrakt 15,7%, alkohol 7,5%

Wygląd: kolor brązowy, ani jasny ani ciemny, pod światło soczyście czerwony, klarowny. Piana jasnobeżowa średnia, nietrwała, ale utrzymuje się w postaci obwódki wokół szkła.

Aromat: ciasteczkowo-słodowy z dodatkiem kiszonej kapuchy. Hmm.

Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, moim zdaniem nieco przesadzone.

Smak: słodowy, lekko opiekany. Goryczka średnia w kierunku wysokiej, alkoholowa, nieprzyjemna, długo majaczy na końcu języka.

Odczucie w ustach: średnia treściwość i stosunkowo wysokie wysycenie sprawiają wrażenie lekkości. Wszystko byłoby fajnie, gdyby po krótkiej chwili odbioru nie psuła niskich lotów goryczka.

Wrażenie ogólne: Mam trochę niesmak – niesmak alkoholowy. Piwo po prostu zabija etanolem i do tego „pachnie” kiszonką. Jakieś zadatki na przyzwoite piwo jednak są. Mam jednak nadzieję, że w Miłosławiu popracują nad koźlakiem i jak sięgnę po niego po raz kolejny, to nie będę czuł się zawiedziony.

Ocena: 4/10

2 Comments

  1. Nie wiem czemu, ale wszystkie Miłosławie które piłem do tej pory (niezależnie od rodzaju) ordynarnie walą wódą. Raz już zdarzyło mi się wylać końcówkę do zlewu… Od dłuższego już czasu omijam bardzo szerokim łukiem.

  2. Może „popracowali nad Koźlakiem”… a może ja mam spaczony gust 😉
    Pierwszy raz miałem okazję spróbować tego piwka jakoś ostatniej wiosny -czyli dobry rok od publikacji tego artykułu. I od tamtej pory stało się jednym z moich ulubionych „codziennych”.
    Nie mam go obecnie pod ręką, a i piłem ostatnio jakiś miesiąc temu – więc ciężko mi się szczegółowo odnieść. Ale jak na piwo dość mocne, alkohol praktycznie niewyczuwalny, „miękkie” i delikatne. „Kiszonki” również nie wyczułem.
    Do czasu posmakowania Koziołka, z serii Miłosławia moim faworytem był Pilzner – choć imho ostatnio coś w nim nie gra… a może gust mi się zmienił?
    To pisałem ja – przeciętny spijacz piwa 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑