Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Piwo tygodnia: Komes Porter, Browar Fortuna

3.33 avg. rating (69% score) - 3 votes

Dzisiaj to, co piwologowie lubią najbardziej, czyli degustacja. Tak jak groziłem, wprowadzam cykl „Piwo tygodnia”. Raz w tygodniu będę dla was degustować ciekawe, niesztampowe lub po prostu nowe piwo. Mam nadzieję, że wam się spodoba taki przerywnik pomiędzy innymi filmami.

Jako pierwszy do szklanki wędruje roczny Komes Porter. Czy mnie zachwycił? O tym możecie posłuchać poniżej:

6 Comments

 1. No ja też niedawno wypiłem leżakowanego rocznego Komesa Portera ale też Potrójne i polecam!!!

  • Potrójnego niestety wypiłem rok temu zaraz po zakupie i alkoholowość mnie powaliło. Tegoroczną edycję mam, ale nie otworzę wcześniej niż za rok. Z zeszłego roku mam jeszcze dubla, może się skuszę przed końcem zimy.

   • Ta alkoholowość nadal jest po roku ale już nie tak odpychająca, moze jeszcze z rok/dwa trzeba by potrzymać…

    • Tak, zwróciłem nawet na to uwagę przy degustacji. Natomiast nie jest ona w moim odczuciu nachalna. Dłuższe leżakowanie może rzeczywiście dobrze wpłynąć na to piwo.

 2. Komes porter piłem ponad rok temu i był tragiczny. Alkohol na pierwszym planie, wysokie wysycenie co2. Kolor bardziej jasno rubinowy przypominał bock`a. Mam nadzieję że obecne wypusty są lepsze. Po tej recenzji jednak chyba się skuszę by to sprawdzić. Fajnie by było gdybyś zrobił „przegląd” polskich porterów bałtyckich. Czas ku temu sprzyja – zima trwa. Zrobisz taka rozszerzoną degustację porterów ?

  • Widzisz, alkohol się zwykle z czasem układa, stąd mocniejsze trunki warto przetrzymać trochę.
   Czy zrobię przegląd porterów? Niby pora sprzyja, ale w piwniczce czeka jeszcze trochę mocnych piw w innych stylach. Zatem porter się może pojawić w degustacjach, ale na pewno nie będzie czasu, by zrobić szerszy przegląd.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑