Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Komes Podwójny Ciemny w dwóch odsłonach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jakiś czas temu Browar Fortuna rozszerzył serię Komes o piwa nawiązujące (przynajmniej nazwą) do piw belgijskich. Mamy zatem „Podwójny Ciemny”, „Potrójny Złoty” oraz „Poczwórny Bursztynowy”. Dla mnie skojarzenie jest jednoznaczne – dubbel, tripel i quadrupel. Niestety już pierwsze starcie z Komesem Potrójnym rozwiały moje marzenia o porządnych i względnie tanich „belgach”. Resztę piw zakopałem głęboko w garażu, ale i na nie przyszła pora. Dzisiaj na tapecie Komes Podwójny Ciemny w dwóch wydaniach – starszym (już po terminie) i młodszym. Wszystko po to by sprawdzić czy jest sens leżakować te piwa i czy czas ma szansę zrobić z nich arcydzieła belgijskiej sztuki piwowarskiej. Ciekawi? No to zapraszam:

8 Comments

 1. Własnie nie wiem o co chodzi z tymi Komesami, miałem to samo – świeże prawie niepijalne, leżakowane po roku pyszne…w tym roku tez wrzuciłem kilka na dłuższe leżakowanie…zobaczymy…

  • Tu jest głębszy problem, bo o ile alkohol się zawsze z czasem jakoś układa, to metaliczność w piwie pozostanie. Także egzemplarz młodszy zasilił u mnie zlew i raczej nie prędko do tego piwa w ogóle wrócę.

 2. Pierwsze warki z 2012 roku tego piwa były fajne, ale później to już totalna katastrofa. Ostatnie 3 Komesy Podwójne Ciemne jakie kupiłem nie nadawały się do picia, 2 z nich wylądowały w zlewie. Ostatniego Komesa kpiłem w Lidlu i był zupełnie skwaśniały. Napisałem e-maila do Fortuny z informacją o fatalnej jakości tego Komesa i przestałem go kupować. W ogóle omijam już piwa z Fortuny, bo szkoda na nie czasu i pieniędzy.

  • Ten młodszy też poszedł ostatecznie do zlewu. Co ciekawe dostałem go chyba jako #daryLosu. Pytanie co browar chciał osiągnąć przysyłając mi takie piwo?

   • z komesami jest jedna wielka loteria. ich porter wygrywał nagrody, a teraz trudno trafić na niezły egzemplarz. za podwójnego zabierałem się dwa razy i dwa razy był kwasem. pewnie ten, który trzymam w piwnicy to też nic dobrego nie rokuje

 3. Komes swego czasu miał „żelazną” warkę. Poprawili.

 4. A co o tym sądzi Kopyr?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑