Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Projektowanie piwa (*podstawy)

3.67 avg. rating (74% score) - 3 votes

Projektowanie piwa

Liczba zmiennych wpływających na ostateczny smak i zapach piwa jest nieskończona, tak samo, jak nieskończona jest liczba składników piwa i ich proporcji. Podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa miałem przyjemność wygłosić wykład pt. „Projektowanie piwa”, w którym w dość streszczonej formie pokazałem jak powstają (nie tylko) moje receptury.

Wykład rozpocząłem od omówienia poszczególnych (nie tylko klasycznych) surowców oraz tego jaką rolę one pełnią i w jaki sposób należy je dobierać. Następnie przeszedłem do procesu i po krótce omówiłem kluczowe jego etapy. Na koniec pokazałem narzędzia i omówiłem dwa zaprojektowane ostatnio przeze mnie piwa.

Warto poświęcić 40 minut, by dowiedzieć się jak się „buduje” piwo, ewentualnie przekonać się do samodzielnych eksperymentów (jeśli ktoś warzy w domu):

3 Comments

 1. Dzięki za wspomnienie o BREWNESS.com! Mamy nadzieję, że będzie zdobywał coraz większą popularność wśród polskich piwowarów domowych.
  Pozdrawiam!

  • A nie ma za co. Fakturę prześlę pocztą 😉
   A tak na poważnie, to trzymam kciuki. Macie jeszcze dużo do zrobienia, ale widzę, że projekt rozwija się w dobrym kierunku.

   • Ha ha 🙂
    Staramy się dodawać nowe funkcjonalności na bieżąco, zgodnie z tym czego oczekują użytkownicy. Jesteśmy obecnie po sporych zmianach w modułach projektowaniu przepisu oraz dodawania warki, ale faktycznie, lista rzeczy do zrobienia cały czas się wydłuża 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑