Piwolog radzi ...

Masz problem? Idź do piwologa!

Czym jest Argus Porter?

2.67 avg. rating (56% score) - 6 votes

Argus Porter, Porter Łódzki

Z okazji zbliżającego się Święta Porterów Bałtyckich (16 stycznia) dzisiaj materiał rzecz jasna o porterach. Żeglując po otchłani internetów trafiłem na dyskusję dotyczącą wyrobu lidlowego o nazwie Argus Porter. Dysputa owa próbowała wyjaśnić czym jest ów tajemniczy napitek. Nie ma na nim nazwy browaru, nie ma miejsca produkcji – pozostają więc domysły. Spojrzałem w swoje zapasy i wynikło z nich poniższe, czyli próba sprawdzenia jednej z kilku teorii spiskowych:

2 Comments

  1. Marcinie mam kilka uwag:
    1. Argus Czarny Porter w butelce, to nie to samo piwo co Argus Porter w puszce. Ten pierwszy robiony był w 2014 roku przez Browar Amber, który oficjalnie się do tego przyznał. Ten obecny w puszce generalnie nie wiadomo skąd pochodzi, choć faktycznie dominuje podejrzenie, że z Łodzi. Nie mniej jednak z tym datownikiem to spora zagwozdka :/
    2. Porter Łódzki ma ważność 24 miesiące, a ten z Lidla 12 miesięcy! To wiem na pewno. Wobec tego Łódzki jest starszy o rok, więc jesteś w błędzie myśląc, że mają taki sam wiek.
    3. Dziwię się strasznie, że nie spotkałeś jeszcze Porteru Łódzkiego w nowej szacie graficznej, bo jest on już na rynku od 8-10 miesięcy! Wiem , bo już od dawna kupuję go w nowej puszce.
    4. Oczywiście niemal pewne jest, że Argus ma 18% ekstraktu, więc z góry było wiadomo, że nie będą smakować tak samo. Poza tym dochodzi jeszcze kwestia różnego wieku obydwu piw, o której Ty nie wiedziałeś. Wobec powyższego porównywanie ich nie miało chyba wielkiego sensu, bo już przed otwarciem puszek było pewne, że nie są to te same piwa. Ewentualnie Argus może być rozwodnioną wersją Łódzkiego, ale to tylko pod warunkiem, że pochodzą z tego samego browaru, bo to przecież też nie jest pewne w 100%.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

© 2019 Piwolog radzi …

Theme by Anders NorenUp ↑